وبلاگ دست دوم

امروز نرفتم سرکلاس.چون خسته دیروز بودم.روز شنبه تو اوج شلوغی کارهام به زن داداش کوچیکم زنگ زدم که واسه من دوتا بلیط رفت و برگشت قطار به زنجان بگیر.اون هم برای روز یکشنبه گرفته بود.خوشم میاد ازش.هرجا که کارت گیر کنه با یک تلفن کارت رو درست میکنه.به خاطر نوع کارش تو شرکت با همه سازمانها و شرکتها قرار داد دارند.اون هم از سهمیه شرکت نهایت استفاده رو میکنه.واسه خودش چه برو بیائی هم داره.دو هفته پیش یک نمایشگاه مواد غذائی داشتند.من و مرتضی روز جمعه رفتیم.یک ذره ای به همه دستور میداد. پیش خودم گفتم مرتضی جون اینجوری که بوش میاد یک ساله جیک نزدی و این روند رو تا آخر عمرت باید حفظ کنی .

تو زنجان کار اداری  داشتم.خیلی زود هم تموم شد.ساعت برگشت بلیطم برای ۷ شب بود. وقت خیلی بود. من سال ۷۴ تا ۷۶ اونجا سرباز وزارت کشور بودم. یک عالمه تو خیابونهاش خاطره داشتم. رفتم سمت استانداری که بیشتر از ۱۹ماه از عمرم رو اونجا گذرونده بودم. هر چیزی رو که میدیدم خاطره هام دونه دونه زنده میشد.انگار که عصاره جوونیمو گرفته باشند کرده باشند تو آمپول و الان داشتند به خونم تزریقش میکردند.(عین این سلولهای بنیادی)وقتی رسیدم جلوی استانداری و دیدم هنوز با همون نرده های کرم و قهوه ای با همون شکل سر جاشه انگار که باز ۱۹ ساله شده باشم.تموم خاطراتم با رضا میرشفیعی و محمد آزاد بخت برای بیرون کردن بچه های کر کثیف و آوردن چند تا سرباز خوب و با کلاس زنده شد.یاد اون آبان ماهی افتادم که محمد داشت ترخیص میشد.اونقدر صمیمی بودیم که محمد بعد از این گه چند روز از گرفتن کارتش گذشته بود نمیرفت خونه.اون آبان ماه خیلی تلخ بود.اسفند همون سال هم رضا رفت و من تنها مونده بودم با چند تا دیگه از بچه های شمال که خیلی هم صمیمی بودیم.اما اون دوتا دوستام چیز دیگه ای بودند.از اون سالها حداقل یازده سال گذشته ولی دیروز همشون برام زنده شدند.شبهای خیلی خیلی سرد زنجان و برفهائی که تا بالای زانوت رو می گرفتند.عصرهای تابستون و بیرون رفتنهامون.مه های خیلی شدید زمستون.وای که چه خاطراتی دارم از همشون.

این آهنگ از ترانه های جدید زیبا شیرازی بود که من چهاردقیقه اش رو زدم.طفلی خودش بشنوه میگه اینو من کی اینجوری خوندم؟چون من از بین آهنگ زدم وقتی اونجوری که خودم خواستم درستش کردم دیدم خود بخود موضع ترانه هم فرق کرد.

نوشته شده در ۱۳۸٦/۸/٢۱ساعت ۳:٥٦ ‎ب.ظ توسط مهران نظرات () |


Design By : Night Skin